Gorący Pies Inne zwierzęta Wybór odpowiedniej obroży dla psa

Wybór odpowiedniej obroży dla psaWybór odpowiedniej obroży dla psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Posiadanie takiego pupila w domu daje sporo radości wszystkim domownikom a jednocześnie wymaga zapewnienia mu właściwej opieki.

Obroża – niezbędne akcesorium na spacery

Szczególnie istotne jest dostarczenie odpowiedniej dawki aktywności ruchowej zwierzęciu. Przed pójściem na spacer, prócz smyczy niezbędny będzie zakup takiego akcesorium, jak obroża dla psa. Pozwala ona kontrolować zwierzę podczas przechadzki, jak również może być przydatna w powrocie pupila do domu w przypadku, gdyby się zgubił.

Wybór obroży dla psa

Jak wiadomo, obroża obroży nierówna. W zależności od wieku, wielkości czy rasy psa, potrzebny będzie inny rodzaj tego akcesorium. Dla szczeniaków najlepsze są obroże bawełniane lub nylonowe, które nie będą drażniły ich delikatnej skóry. Dla dorosłych psów dostępne są obroże parciane, skórzane oraz metalowe.

Parciane są miękkie i dopasowują swój kształt do sylwetki, skórzane natomiast są solidniejsze a metalowe nie odciskają się na sierści i nie stanowią pożywki dla bakterii. Co istotne, rozmiar obroży można dobrać po zmierzeniu obwodu szyi zwierzęcia a odpowiednią szerokość warunkuje możliwość wsunięcia między nią a skórę psa dwóch palców.

Obroża dla psa do kupienia pod tym adresem