Gorący Pies Koty Jakie drzwiczki dla kota wybrać by były odpowiednie dla naszego pupila?

Jakie drzwiczki dla kota wybrać by były odpowiednie dla naszego pupila?Jakie drzwiczki dla kota wybrać by były odpowiednie dla naszego pupila?

Categories:

Drzwiczki dla kota to idealny sposób by zapewnić mu stały dostęp do kuwety lub woliery czy osiatkowanego tarasu. Dzięki temu zwierzak będzie w pełni bezpieczny i będzie mógł korzystać z zewnętrznego wybiegu, który został przygotowany dla niego lub kilku zwierząt przez odpowiedzialnych właścicieli. Na rynku zoologicznym dostępne są różne warianty, które można odpowiednio dopasować do wielkości zwierzęcia, a także takie, które są wyposażone w dodatkowe „bajery” elektroniczne czy zabezpieczające. Jak zatem wybrać odpowiednie wejście/ wyjście dla naszego zwierzaka?’

Czy warto inwestować w takie udogodnienia dla naszych pupili?

Oczywiście, że warto! Każde udogodnienie, które ułatwi życie naszemu pupilowi. Pierwszym przykładem, w którym drzwiczki dla kota ułatwiają życie obu stronom jest ich montaż w drzwiach do pomieszczenia, w którym znajduje się kuweta. Nie każdy toleruje pootwierane wszędzie drzwi, dlatego w takich sytuacjach dobrze jest mieć wyjście minimalistyczne czyli wahadłowe, przeznaczone specjalnie dla naszych zwierzaków. Pozwoli to zachować zamknięte drzwi, zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami.

Kolejnym zastosowaniem takich drzwiczek jest oczywiście umieszczenie ich w bezpośrednim sąsiedztwie woliery zewnętrznej lub balkonu. Pozwoli to kotom na swobodne wychodzenie na zewnętrzną wybieg bez konieczności częstego otwierania drzwi przez ich Opiekunów. Warto tutaj wykorzystać chociażby drzwiczki z czytnikiem chipa, który umożliwia odczyt numeru konkretnego kota.

Można je zaprogramować tak aby wypuszczała dane zwierzę. Dzięki temu można mieć większą kontrolę nad grupą kotów, w której są osobniki nie mogące wychodzić na zewnątrz nawet w kontrolowanych warunkach. Takie drzwi dla kota sprawdzą się również w drzwiach wejściowych domków jednorodzinnych (jako ochrona przed innymi, niepożądanymi kotami z okolicy), które mimo wszystko wypuszczają koty na wolną przestrzeń.

Drzwi, ściana, a może okno? Jak zamontować drzwiczki dla kota?

Takie drzwiczki dla kota najlepiej sprawdzą się w miejscach stałych, w których jednorazowo przeprowadzi się ich montaż. Dzięki ich trwałości oraz wysokiej jakości produkty tego typu mogą służyć przez wiele lat kocim użytkownikom. Drzwi dla kota mogą być umieszczone w drzwiach wejściowych lub łazienkowych. Wycięcie odpowiedniej dziury jest stosunkowo łatwe, gdy wymaga tylko odpowiedniego wymiarowania oraz wycięcia otworu takim narzędziem jak frezarka. Nieco trudniejszą opcją, która pozwala na stałe zamontowanie takich drzwiczek to wycięcie dziury w szybie okiennej. Nie wszyscy specjaliści zgadzają się na takie rozwiązanie, gdyż narusza to strukturę samego okna oraz jego wytrzymałość, ale z całą pewnością jest to rozwiązanie warte przemyślenia.

Dodatkowym usprawnieniem jakie możemy wnieść do naszego domu jest chociażby skonstruowanie mebla zamykającego kuwetę w skrzynce. Dzięki temu kocia toaleta jest zakryta, a mebel wyposażony jest w solidne wejście, które nie zostanie uszkodzone przy pierwszej lepszej okazji. Umieszczenie drzwiczek dla kota w ścianie to kolejne rozwiązanie dla tych majsterkowiczów, którzy lubią usprawniać kocią przestrzeń. Drzwiczki tego typu mogą być usytuowane w ścianach oddzielających pokoje. Jednak tutaj należy sprawdzić status techniczny ściany. Jeśli to ściana nośna trzeba liczyć się z tym, że administracja danego budynku wielorodzinnego (np. bloku) może nie wyrazić zgody na rozkucie.

Obecnie na rynku są dostępne drzwiczki z wieloma rozwiązaniami, które podnoszą klasę użytkowości i designu. Dzięki temu możemy mieć zamontowane drzwiczki z klapą, która jest transparentna lub jednolicie kolorowa. Dzięki temu, iż jest przezroczysta nasz kot będzie mógł wyglądać przez otwór jeśli np. nie będzie miał ochotę na wyjście lub powrót do domu. Ponadto warto pamiętać o tym, iż obecnie dostępne drzwi dla kota są wyposażone w takie rozwiązania (Np. magnes utrzymujący klapę w jednym miejscu), które pozwalają odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń między klapą, a konstrukcją drzwiczek. Nie trzeba zatem obawiać się przeciągów albo nadmiernej utraty temperatury nawet w zimowych miesiącach.