Gorący Pies Psy Jak wybrać odpowiednią smycz dla psa

Jak wybrać odpowiednią smycz dla psaJak wybrać odpowiednią smycz dla psa

Categories:

Smycz dla psa to jedna z podstawowych rzeczy, o których należy pomyśleć zanim zdecydujemy się wziąć zwierzę do domu. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów i długości smyczy dostosowanych do różnych potrzeb. W tym artykule przedstawiamy rodzaje smyczy dla psów i podpowiadamy jak wybrać tę najlepszą dla naszego pupila.

Rodzaje smyczy dostępnych na rynku

  1. Klasyczna smycz ma długość od 120 do 180 cm i nie można jej w żaden sposób regulować. Jest to najprostszy model, który z jednej strony ma karabińczyk przypinany do obroży, a z drugiej ucho, które trzyma właściciel. Ta smycz sprawdzi się na codzień, do chodzenia po mieście czy podróży, ponieważ zapewnia dużą kontrolę odległości czworonoga od człowieka
  2. Automatyczna smycz dla psa ze sklepu Obroza-elektryczna.pl pozwala na regulację jej długości nawet do 8 metrów. Pies może dzięki niej swobodnie biegać, ale można też zablokować mechanizm na dowolnej długości kiedy potrzebujemy aby pies był blisko nas. Sprawdzi się ona dla psów, które opanowały już sztukę chodzenia przy nodze i reagują na komendy głosowe. 
  3. Smycz treningowa może mieć nawet do 15 metrów i służy do nauki, np. chodzenia na luźnej smyczy czy aportowania.

 Wskazówki

Smycz dla psa z elementami odblaskowymi zapewni większe bezpieczeństwo podczas nocnych spacerów. Dla psów bardziej żywiołowych lepszym rozwiązaniem będzie krótka, klasyczna smycz, która zapewni właściwą kontrolę. Natomiast spokojnym psom można dać więcej swobody i prowadzić je na smyczy automatycznej. Ważny jest także materiał i jakość wykonania. Wybierzmy droższą ale lepiej wykonaną smycz, warto także od szczeniaka uczyć psa aby nie gryzł jej podczas spaceru.