kret

Pułapka na krety i inne sposoby na pozbycie się tych szkodnikówPułapka na krety i inne sposoby na pozbycie się tych szkodników

Categories:

Kret potrafi uczynić w ogrodzie prawdziwe spustoszenie. Chociaż w pewnym sensie jest zwierzęciem pożytecznym – eliminuje bowiem owady odpowiedzialne za podgryzanie korzeni roślin – to jego kopce bardzo szpecą trawniki czy rabatki. Wykopywane kamienie mogą zaś uszkodzić kosiarki i inny sprzęt. Nic więc dziwnego, że większość właścicieli ogrodów, w których pojawiły się te zwierzęta, podejmuje zdecydowane kroki w celu ich pozbycia się. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka sposobów.

Jak pozbyć się kreta? Sposoby na odstraszenie zwierząt z ogrodu

Zacznijmy od metody najmniej inwazyjnej. Krety są dość wrażliwe na zapachy, a wśród tych najmniej przez nie lubianych wymienić można między innymi aksamitki, czosnek i bazylię. Ich zasadzenie w ogrodzie może skutkować tym, że zwierzę opuści naszą posesję. Oczekiwane efekty niekiedy przynosi również użycie dedykowanych odstraszaczy, emitujących wibracje lub fale ultradźwiękowe, na które te ssaki reagują ucieczką.

pułapka na kreta

Krety w ogrodzie. Sposoby na pozbycie się szkodników – pułapka

Użycie powyższych metod rzadko jednak daje trwałe rezultaty. Przepłoszony kret szybko przenosi się do sąsiada, a gdy ten sięgnie po podobne sposoby – zwierzę zwykle wraca do nas. Dlatego jedyną skuteczną techniką okazuje się zazwyczaj pułapka na krety. Urządzenia tego typu dostępne są w różnych wersjach. Mogą to być żywołapki w formie tuby umieszczanej w krecim tunelu, specjalne kleszcze lub pułapki pirotechniczne. Wszystkie łączy wysoka skuteczność oraz sposób działania niesprawiający stworzeniu niepotrzebnych cierpień – w przeciwieństwie do metod takich jak wpuszczanie do tuneli spalin.