Gorący Pies Koty Jak wybrać kuwetę dla kota?

Jak wybrać kuwetę dla kota?Jak wybrać kuwetę dla kota?

Categories:

Koty znane są z bycia czyściochami. Obecność kuwety w domu i regularne jej sprzątanie to podstawa dobrych relacji z czworonogiem i jego zadowolenia. Jak wybrać kuwetę i gdzie ją postawić?

Jaka kuweta będzie najlepsza dla Twojego kota?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kocich toalet. Od tych najprostszych, aż po zaawansowane technologicznie. Wszystko zależy więc od tego, jaki budżet możesz przeznaczyć na jej zakup i od preferencji Twojego futrzaka. Kuweta samoczyszcząca dla kotów to świetne rozwiązanie dla tych z nas, którzy nie lubią częstego sprzątania lub czasem zdarzy im się zapomnieć o wyniesieniu nieczystości. Ogólnie jednak zawsze kierujmy się trzema podstawowymi zasadami. Po pierwsze kuweta powinna być na tyle duża, by kot mógł się w niej swobodnie obrócić. Po drugie musi być wygodna i na tyle niska, by kotu nie sprawiało trudności wejście do niej. Po trzecie zaś zawsze musi być czysta.

Jaki jest wybór kota?

Kocie preferencje bywają najróżniejsze. Źle dobrana kuweta albo postawiona w nieodpowiednim miejscu, może wywołać duże konflikty w relacjach kot – człowiek. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zmiany zachowania naszego pupila wynikają właśnie z niezadowolenia kuwetą. Niektóre z nich preferują toalety otwarte, inne zaś zamknięte. Zawsze powinny być one ustawione w miejscach, w których kot czuje się bezpiecznie. Kuweta samoczyszcząca musi być zaprogramowana też tak, by cykl czyszczenia nigdy nie przestraszył zwierzęcia. Obserwujmy więc nasze futrzaki, by zapewnić im jak największy komfort.