Gorący Pies Psy Skuteczny odstraszacz kotów i psów
odstraszacz kotów

Skuteczny odstraszacz kotów i psówSkuteczny odstraszacz kotów i psów

Categories:

Rozkopane grządki kwiatowe i warzywne, pożółkłe od moczu rośliny i trawa, nieprzyjemny zapach na dywanach czy fotelach- to tylko niektóre przykłady ciemnej strony posiadania czworonoga. Na szczęście można z tym walczyć nie tylko odpowiednią tresurą, ale także za pomocą dostępnych w sklepach odstraszaczy psów i kotów.

Jak działają odstraszacze czworonogów?

odstraszacz kotów

Po pierwsze i najważniejsze, specjalistyczny odstraszacz psów czy kotów, nie ma na celu wyrządzenia zwierzakowi krzywdy, a jedynie skuteczne zniechęcenie go do przebywania w danym miejscu.
W zależności od rodzaju, środki te mogą powodować przykry dla psa i kota zapach, a trzeba pamiętać, że węch tych czworonogów jest wielokrotnie czulszy niż u ludzi. Odstraszacze mogą działać również na zasadzie ultradźwięków, które nie przeszkadzają człowiekowi, ale są bardzo nieprzyjemne dla kocich oraz psich uszu i efektywnie zniechęcają je do przebywania w pobliżu źródła dźwięku. Koniecznie sprawdź oferty na tej stonie.

Jakie rodzaje odstraszaczy można nabyć w sklepach?

Najczęściej używane są odstraszacze chemiczne, którymi spryskuje się lub które rozsypuje się w miejscach nawiedzanych przez szkodzące zwierzaki. Są to środki na bazie roślin i olejków eterycznych, najczęściej całkowicie bezpieczne i biodegradowalne, można je stosować zarówno w domu, jak i na podwórku.
Innym rodzajem są odstraszacze emitujące ultradźwięki, mogą być one stacjonarne lub przenośnie. Te ostatnie można nosić w kieszeni i są przydatne przy tresurze lub obronie przed obcymi psami. Natomiast przenośny odstraszacz kotów, psów i innych drobnych zwierząt można ustawić w ogrodzie, ponieważ chroni on nawet bardzo duże powierzchnie bez szkód dla roślin.